top of page
ЗАКОНОДАВЧА БАЗА
Увага! Триває технічне обслуговування, розділ знаходиться на редагуванні у зв'язку зі зміною законодавчої бази. Вибачте за незручності.
Сторінка в розробці
Сторінка в розробці
Сторінка в розробці
Сторінка в розробці
Сторінка в розробці
Сторінка в розробці

У цьому розділі сайту ми намагаємося систематизувати законодавство про освіту, фінансування, благодійність, права дітей, можливості батьків у закладах освіти, як учасників освітнього процесу і законних представників своїх дітей та багато іншого у найбільш зручному вигляді - перш за все для батьків.  До бокової панелі розділів ми додали найважливіші нормативно- правові акти та розділи, що на наш погляд є найактуальнішими. Посилання на інші документи надаються в текстах та поясненнях. З огляду на те, що сайт знаходиться в тестовому режимі та постійно наповнюється, а законодавство змінюється, будемо Вам вдячні за змістовні зауваження та допомогу у наповненні сайту.

 

     Враховуючи величезну кількість нормативно-правових актів, положень, наказів батькам не завжди зрозуміло, чи порушуються права дітей, як потрібно себе вести, що робити, куди і до кого звертатися. Для з’ясування правомірності претензій до інших учасників освітнього процесу було б доцільно вивчити законодавство з цього питання. В процесі з’ясування обставин події, повноважень посадових осіб або діяльності закладу освіти, управління освіти, міністерства освіти виникає необхідність мати додаткову інформацію, яку можна отримати за допомогою інформаційного запиту. Наприклад, через сайт  Доступ до правди або особисто зареєструвати запит у відповідному закладі, органі  для того щоб отримати публічну інформацію ( Публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених ЗУ Про доступ до публічної інформації ).

 

   Якщо ви бажаєте звернутись для вирішення проблемного питання ( Під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги ст.3 ЗУ Про звернення громадян  ) до відповідної посадової особи чи органу (Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення), це потрібно робити відповідно до ЗУ Про звернення громадян . Як правило, саме зі звернення починається фіксація проблеми, але, на жаль, не завжди після самого звернення  настає вирішення проблеми.

 

   Якщо Ваше питання не вирішується на рівні керівників закладів, управлінь освіти, міністерства, необхідно звертатись до правоохоронних органів (що малоефективно) або судів (більш ефективно але коштовно). Та враховуючи зміни до ЗУ Про безоплатну правову допомогу  (ст.1  безоплатна правова допомога - правова допомога, що гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел), стає можливим більш широко використовувати  практику захисту прав дітей через судові позови.

    Ст.14.Суб'єкти права на безоплатну вторинну правову допомогу

1. Право на безоплатну вторинну правову допомогу згідно з цим Законом та іншими законами України мають такі категорії осіб:                             

 2) діти, у тому числі діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту, - на всі види правових послуг, передбачені частиною другою статті 13 цього Закону

 

  Тож об’єднуймось, створюючи відповідальне батьківство, вивчаймо законодавство, обмінюймось досвідом, шукаймо можливості для захисту прав дітей та реформування системи освіти!

bottom of page