top of page
Пошук

МАЙЖЕ ТРИ МІСЯЦІ ДІЇ ЗАКОНУ ПРО ДОШКІЛЬНУ ОСВІТУ: ЩО ЗМІНИЛОСЯ

  • Фото автора: Ірина Анцифрова
    Ірина Анцифрова
  • 30 бер.
  • Читати 2 хв

У червні 2024 року народні обранці проголосували Закон України “Про дошкільну освіту”. За місяць його підписав Президент і 7 липня він набув чинності, а 1 січня 2025 року вступив у дію. Попри те, що на цей документ без перебільшення очікували усі українські освітяни дошкільної ланки, реальність виявилася неочікувано неприємною. Адже запрацював він на пів року раніше, ніж планувалося, що спричинило хвилю хаосу. Нагадаю, що писала про це зі сторінки ГО:


У гонитві за новорічною презентацією Закону, ухвалення якого, як виявилося, впливало на виконання Україною чергового етапу умов МВФ, депутати не врахували ключового: механізмів, що вводять законодавство у дію. У результаті незрозумілими виявилися нове для педагогічних колективів дошкільних закладів поняття норм робочого часу та порядок обчислення заробітної плати у зв’язку із застосуванням цих норм.


Не були розроблені також підзаконні акти для організації інклюзивної дошкільної освіти, нормативно-правові акти інституційного та організаційного характеру, порядки розробки та затвердження програм і низка інших. На розробку усіх цих документів уряд 22.07.2024 сформував та затвердив план (доручення Д. Шмигаля № 21725/1/1-24 Урядовий план), завершити виконання якого передбачалося 6 березня 2025 року - за 2 місяці після 1 січня.


Проте й нині, коли березень перехилився за свій екватор, необхідні документи затверджені не усі. Наприклад, до Положення про педагогічний патронаж пропозиції припинили приймати наприкінці 11 березня, до тексту основних принципів формування штатних розписів МОН пропонувало надсилати пропозиції до 14 березня, щодо Положення про центр розвитку дитини - до 17 березня тощо. Ці та інші документи усе ще чекають на затвердження, а отже, передбачені ними норми залишаються неврегульованими.


Та певні висновки із законодавчих новел зробити можна вже сьогодні. Принаймні у лютому МОН своїм листом 1/3116-25 від 19.02.2025 року дещо роз'яснило принцип обрахування заробітної плати, а 3 березня нарешті був оприлюднений згаданий у ньому Наказ МОН № 100, та затвердило ще частину документів.


Тож опитування усіх працівників системи дошкільної освіти України, незалежно від регіону чи населеного пункту, де працює заклад, на часі. Головна умова участі у ньому - працювати у дошкільному закладі освіти на території, підконтрольній Україні, і бажано перебувати в Україні фізично.

 
 
 

Comments


Заявка на можливість вести блог

Повідомлення надіслано, спасибі!

ГО "Основи Свідомості" © 2017 - 2025

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

Сайт створений за підтримки:

bottom of page