Питання, якими цікавляться найчастіше.
Обмеження доступу батьків у заклади
Іноді батьки потрапляють у ситуацію, коли керівники закладів (переважно садочків та шкіл) обмежують доступ батькам в заклади освіти під різними приводами. Чи мають право обмежувати доступ батькам у заклади, де навчаються їхні діти?
Відповідно до Ст. 52. Категорії учасників освітнього процесу ЗУ Про освіту батьки здобувачів освіти є учасниками освітнього процесу.
В самому ж наказі, на який дуже люблять посилатися керівники, значиться:
п 1.5. Обмежити доступ на територію закладів освіти осіб, які не задіяні в проведенні навчально-виховного (зараз освітнього) процесу, та посилити контроль за недопущенням внесення до приміщень навчальних закладів вибухонебезпечних та інших предметів, що можуть становити загрозу здоров'ю і життю дітей та працівників. Наказ МОН №2 від 6.01.2015. Щодо заходів безпеки у навчальних закладах
Всі листи, накази, інструкції, якими намагаються обмежувати права дітей та батьків, і які не зареєстрованні в Міністерстві юстиції України (тобто пройшли перевірку на відповідність діючому законодавству ) є не законні.
ЗУ Про освіту . Стаття 2 Законодавство України про освіту
Листи, інструкції, методичні рекомендації, інші документи органів виконавчої влади, крім наказів, зареєстрованих Міністерством юстиції України, та документів, що регулюють внутрішню діяльність органу, не є нормативно- правовими актами і не можуть встановлювати правові норми.
А враховуючи вимоги Сімейного кодексу України
Ст.153 Права батьків та дитини на спілкування
1. Мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою, крім випадків, коли таке право обмежене законом.
недопуск батьків до закладів освіти є грубим порушенням законодавства.
◄
1 / 1
►