top of page
Питання, якими цікавляться найчастіше.

Діяльність “Батьківських комітетів”.

21.12.17. Міністр освіти Лілія Гриневич підписала Наказ  МОН №1649 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів  у якому зазначено:               Визнати таким, що втратили чинність:                                                                   Наказ Міністерства освіти і науки України від 02 червня 2004 року №440 «Про затвердження примірного положення про батьківські комітети (ради)».

   З відповіді МОН від 02.12.16 : Загальноосвітній навчальний заклад на підставі зазначеного Примірного положення розробляє власне положення про батьківські комітети з урахуванням специфіки своєї діяльності та вимог законодавства.

  Постанова КМУ від 27 серпня 2010 р. N 778 Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад                                                                       100. У закладі за рішенням загальних зборів (конференції) можуть створюватися і діяти рада закладу, діяльність якої регулюється його статутом, а також піклувальна рада, учнівський комітет, батьківський комітет, методичні об'єднання, комісії, асоціації, положення про які розробляє і затверджує МОН.

    Після скасування наказу№440  правових підстав для діяльності «Батьківських  Комітетів» після скасування наказу№440. Більше про незаконність діяльності  БК в загальноосвітніх закладах за посиланням .

   Враховцючи, що в  Примірному положенні про батьківські комітети (раду) дошкільного навчального закладу Наказ МОН №398 від 26 квітня 2011 року  посилаються на ЗУ Про об'єднання громадян , а легалізація “Батьківського комітету” відбувається: шляхом видання відповідного наказу по дошкільному навчальному закладу після письмового повідомлення керівництва закладу (надання протоколу батьківських зборів) про їх заснування, що не відповідає законодавству,  діяльність “Батьківського комітету” дошкільного навчального закладу теж є незаконною, а їхні рішення не обов’язкові до виконання.

1 / 1

Please reload

bottom of page