3.02.17 в будинку вчителя в Києві відбулась конференція батьківських організацій і активістів. Дійсно , рівень зацікавленості МОН питаннями «Батьки – школа – влада: проблеми взаємодії та перспективи співпраці» великий. Про це свідчить той факт , що Лілія Гриневич відвідала цей захід і поспілкувалася з батьками. Не зі спеціально підготованими і привезеними батьками, а з тими батьками, що роками намагаються зрушити з місця проблеми в системі освіти. З батьками, які вже об'єднуються в соціальних мережах у групи, громадські організації, з небайдужими активістами і які розуміють , що час тоталітарної системи освіти добігає кінця. Більш докладно про це написала активістка з Житомира Natalya Slobodyanyuk :
Відвідали конференцію за запрошенням Алена Парфенова, Олена Бондаренко, на якій підводилися підсумки піврічної громадської роботи Батьки-SOS у різних регіонах України.
Обговорювали проблеми трикутнику батьки-школа-влада і можливі спільні подальші дії.
Georgiy Kasianov: "Тіньова економіка у системі освіти є частиною корупції. Проект потрібен, щоби батьки відчували, що вони не одинаки у боротьбі. Нам треба зливатися в монолітну силу, щоб виступати єдиним фронтом - створити коаліцію ГО".
Нам змогла приділити час міністр освіти Лілія Гриневич: "Батьки не замінять освітян, але це потужний інтелектуальний ресурс. МОН задає стандарти - батьки забезпечують тиск на місцевому рівні задля забезпечення локальної освітньої політики".
Була можливість задати питання, моє було таке: чи може МОН сприяти проведенню семінарів щодо законної благодійної діяльності серед педагогів, керівників освітніх закладів, накшталт тих, що ми проводимо для батьків? Лілія Михайлівна дала зрозуміти, що не бачить цьому перепон, Вадим Калинин, Игорь Смагин.
Олена Бондаренко: "Тренінг надавав можливість сторонам конфліктів, батькам та освітянам, проговорити проблеми, як-то нестача фінансів, залучення недержавних коштів, фінансова прозорість та інші".
Від Олени ми дізналися про дивне місто Калуш, у якому навчальні заклади давно відмовилися від матеріальної допомоги батьків.
Ivanna Kobernik говорила про необхідність знаходити можливості для ефективної комунікації сторін конфліктів.
Елена Нарожная підняла питання щодо прозорості фінансової документації закладів: інформація про фінанси закладу - субвенцію, місцеві бюджетні та власні надходження (у тому числі благодійні внески) - повинна розташовуватися у відкритому доступі та у зручній для сприйняття пересічним батьком формі. На зараз ця інформація здобувається батьками "з потом", а іноді і "з кров'ю".
За ініціативою Катерина Святец (Харков) вислухали досвід різних міст у боротьбі за якість дитячого харчування. Дякуємо Олена Пономарёва (Львів), Тетяна Сидерка (Кременчук), Мар'яна Вершиніна (Марьяна Вершинина) (Івано-Франківськ).
Клавдія Борщ нам нагадала про головну цінність - якість виховання дитячої особистості - наші діти стикаються у закладах освіти з подвійними стандартами, можуть отримувати перший досвід хабарництва, відчувати на собі тягар авторитарних відносин.
Слухали "жахалки": від Evgeniya Zaharchenko (Кропивницький) - про директора-термінатора, якого неможливо звільнити без допомоги на найвищому рівні, про напад робітника шкільної бібліотеки (у минулому директора школи) на вчителя Ольга Севастьянова (Вінницька область), від Алла Заможська - про неймовірне "Положення про охорону", яким управління освіти м.Кременчук хоче затвердити дикі речі, накшталт обшуку батьків, від Irina Zirka - про 70% грошей БФ на доплати вчителям.
Гаряча тема - любі батьківські комітети. Незаконній їхній діяльності присвятив виступ Віталій Фурманюк.
Татьяна Сидерка (Кременчук), мати п'ятьох дітей і депутат місцевої ради поділилася СУПЕРдосвідом: на місцевому рівні прораховані господарські потреби, гроші з місцевого бюджету виділяють у необхідному обсязі, навіть на ремонти класних кабінетів (5000 грн - на кожний кабінет). Думаю, це має бути цікаво Іван Фурлет, Наталья Леонченко, Матвей Хренов (Mathey Khrenov).
Марина Хоша ще раз нагадала про сервіс edupay.com.ua, розробку харків'ян, який надає можливість батькам у режимі онлайн офіційним шляхом оплачувати додаткові послуги закладів та робити грошові благодійні внески.
Нагадаю житомирянам: цей сервіс доступний - на електронні скрин
ьки усіх закладів міста ще на початку літа надійшла пропозиція про підключення.
Герої нашого часу - представники освітян, які "на стороні світла": Олена Фіданян (Olena Fidanian), департамент освіти Києва, Тетяна Федунова (Tatiana Fedunova), директор школи і активіст Асоціації директорів шкіл України, Светлана Олексюк (Svitlana Oleksiuk), директор школи.
Ми, батьки, цінуємо ваш вклад у вибудовування нових відносин між учасниками освітнього процесу. І чекаємо поповнення ваших рядів.
Житомирська область також поділилася досвідом у вибудовуванні нових відносин: за письмовим зверненням батька Новогуйвинської гімназії Александр Янев до Громадської ради та ГО "ДемократичнийАльянсЖінок" в гімназії були проведені перевірка та семінар для батьків "Благодійність в освіті - у законному руслі".
Директор Мозгових Людмила підписала наказ про здійснення благодійної діяльності, який прописаний у відповідності чинним державним нормам, підготовлений Игорь Ржешниовецкий.
Ольга Трофимова, мати, зголосилася очолити громадське об'єднання батьків "Освіта - в законне русло".
Таким чином, директор разом з батьками можуть виступити єдиною силою для забезпечення потреб закладу видатками.
Дякую Oleksandr Androshchuk за організацію та теплий прийом.