top of page
Нормативно-правова база діяльності загальноосвітніх закладів

Освітній процес

Визначення освітнього процесу та іншої термінології у системі освіти дає 1 розділ Закону України “Про освіту”.

 

Стаття 1. Основні терміни та їх визначення

     16) освітній процес - система науково-методичних і педагогічних заходів, спрямованих на розвиток особистості шляхом формування та застосування її компетентностей;

 

  25) система освіти - сукупність складників освіти, рівнів і ступенів освіти, кваліфікацій, освітніх програм, стандартів освіти, ліцензійних умов, закладів освіти та інших суб’єктів освітньої діяльності, учасників освітнього процесу, органів управління у сфері освіти, а також нормативно-правових актів, що регулюють відносини між ними;

   26) спеціальні закони - закони України "Про дошкільну освіту", "Про загальну середню освіту", "Про позашкільну освіту", "Про професійно-технічну освіту", "Про вищу освіту";  

    Структура навчального року та організація освітнього процесу у закладах освіти регламентується листами МОН, а типові навчальні плани Міністерство освіти і науки затверджує наказами.

  Про структуру 2017/2018 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів від 07.06.2017  № 1/9-315

  Відповідно до статті 16 Закону України "Про загальну середню освіту" структуру навчального року та строки проведення канікул встановлюють загальноосвітні навчальні заклади за погодженням з відповідними органами управління освітою. При цьому навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності розпочинається у День знань - 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня наступного року, а тривалість канікул протягом навчального року не може бути меншою 30 календарних днів без врахування днів, коли діти припиняли навчання з незалежних від них причин (карантин, температурний режим тощо).

 

 Щодо організації навчального процесу лист МОН від 05.02.2016  № 1/9-62

Повідомляємо, що зміст матеріалу з кожного навчального предмета визначається навчальною програмою, а кількість годин на тиждень на вивчення предмета встановлюється робочим навчальним планом, що його, відповідно до статті 15 Закону України "Про загальну середню освіту" розробляє навчальний заклад та затверджує відповідний орган управління освітою. На основі робочого навчального плану складається розклад занять для кожного класу.

Початкова школа - НАКАЗ від 10.06.2011 №572 “Про типові навчальні плани початкової школи”

Середня школа - НАКАЗ від 03.04.2012 № 409 “Про затвердження типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня” .

Старша школа - НАКАЗ від 27.08.2010 № 834 “Про затвердження Типових  навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів III ступеню” зі змінами у 2017 році.

 Типовими навчальними планами старшої школи передбачається реалізація освітніх галузей Базового навчального плану через навчальні предмети і курси. Вони охоплюють інваріантну складову, сформовану на державному рівні, яка є спільною для всіх загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від підпорядкування і форм власності, та варіативну складову. Години варіативної складової передбачаються на:

1) збільшення годин на вивчення окремих предметів інваріантної складової;

2) упровадження курсів за вибором;

3) факультативи, індивідуальні та групові заняття.

 

  Також окремо видаються накази про затвердження планів для освіти дітей з особливими освітніми потребами. Про затвердження Типових навчальних планів спеціальних планів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку (початкова школа) Наказ МОН від 28.01.2014 р.

 

  Для оцінювання рівня знань існують критерії, затверджені Наказом від 13.04.2011 року “Про затвердження Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів(вихованців) у системі загальної середньої освіти”

1 / 1

Please reload

bottom of page